KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12869012
*
nr 1286 9012
Mosse Stoopendaal
(1901-1948), Sverige
Oljemålning, "Gräsänder vid skogsbäck". Signerad, daterad 1943. Olja på duk, 90x145 cm
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
Utrop:
22.000 kr
Såld:
20.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2019
kl 20:48:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 14:54:26
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Mosse Stoopendaal
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
Läs mer om Mosse Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mosse stoopendaal olja olja på dukl oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
*
Mosse Stoopendaal
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
Läs mer om Mosse Stoopendaal
nr 1286 9012
Mosse Stoopendaal
(1901-1948), Sverige
Oljemålning, "Gräsänder vid skogsbäck". Signerad, daterad 1943. Olja på duk, 90x145 cm
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
Utrop: | 22.000 kr |
---|---|
Såld: | 20.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 14:54:26 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Mosse Stoopendaal
Mosse Stoopendaal, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.Läs mer om Mosse Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mosse stoopendaal olja olja på dukl oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47